Co je to světlovod?

Pro toto zařízení se u většiny lidí zažil spíše název světlík. Jedná se o jednoduché pasivní zařízení, které se skládá ze 3 části. První částí je venkovní jednotka, která se umísťuje nejčastěji na střechu objektu a vstřebává sluneční světlo. Druhou částí je samotný světlovod, který je vytvořený z reflexního materiálu a má za úkol dostat světlo z venkovní jednotky do té interiérové, tato vnitřní jednotka je zároveň poslední částí celé skládačky a má za úkol rozšíření světla uvnitř interiéru.

Proč si vybrat mobilní dům?

Použití světlovodu

Světlovod se nejčastěji umísťuje do prostoru, kam není možné dostat přirozené sluneční světlo skrze okna, nejčastěji tedy do chodby, koupelny, toalety či spíže. Největší účinnost má samozřejmě ve světlých interiérech kde se světlo nejlépe šíří. Využití najde ale i při tmě. Do difuzoru lze zakomponovat dostatečně silný zdroj světla který se aktivuje při setmění a světlík si tak zachová svůj krásný designový charakter i během temných večerů.

Výhody světlovodu

Sluneční světlo ovlivňuje celkovou pohodu a náladu člověka, kvalitu života a i produktivnost. Realizace u modulového domu je navíc jednodušší díky skladbě a tloušťce stěny než u klasického zděného domu. Světlík se vyplatí také ekonomicky, jednak za dne nemusíte svítit klasickým světlem ale také nemusíte řešit výměnu žárovek, které po čase můžou prasknout.